Spojky potrubí - popis

 

Spojky - nejdůležitější články řetězu.

Výsledkem mnoha let výzkumné práce je celá řada typů spojek vyhovujících všem odběratelům, ať už se jedná o montáž nového zařízení, nebo o opravu existujícího.

Montáž je často proveditelná bez použití speciálního nářadí. Některé systémy jsou opatřeny dvakrát těsněným spojem, kde nátrubek působí jako prvek přenášející síly.

Pro všechny spojky však platí tytéž principy : jsou snadno montovatelné, robustní a především provozně bezpečné.

 

LOGSTOR jako jediná firma nabízí 3 rozdílné systémy spojování potrubí, které jsou optimalizovány pro rozdílné potřeby a požadavky.

Smršťovací systém

Smršťovací systém zahrnuje SX spojky, které jsou navrženy pro dosažení maximální bezpečnosti a životnosti, současně snížit tepelné ztráty na minimum.
Smršťovací spojky jsou vyrobeny ze síťovaného polyetylénu(PEX) a navrženy tak, aby využily všechny výhody tohoto materiálu jako je odolnost a životnost a tím se docílí těsnosti spoje po celou dobu provozu systému.Svařovací systém
Svařovací systém se skládá ze svařitelné spojky, která zajišťuje těsnost a maximální bezpečnost a životnost. Současně snižuje teplotní ztráty na minimum.
Spojky se centrují okolo spoje a jsou termoplaticky svařovány pomocí svařovacího agregátu. Spojka je současně smršťována na obou koncích a je nejlepší v srovnávacím testu spolehlivosti.

 

Přednosti spojek vypěňovacích

-lze provést tlakovou zkoušku

·-pěna je v celém objemu bez vzduchových mezer
·-pěna je balena zvlášť pro každý spoj
·-jsou stabilní do 100°C
·-velký sortiment spojek 
 
 
Přednosti spojek s izolačními šálami (BX)
-dvakrát těsněná proti vnější vlhkosti
·-snadná montáž v jedné operaci
·-lze je montovat na horkou i studenou trubku
·-neobsahuje žádné chemikálie – šetrná k životnímu prostředí
·-lze instalovat při nižších venkovních teplotách
 
 
·