Příslušenství

 

Koncová čepice - používá se v místech, kde se přechází z předizolovaného potrubí na potrubí klasické. Velmi vhodná je do míst, kde se končí s předizolovaným potrubím ve vlhkém prostředí, jako např. ve vstupech do objektů. Používá se také tam, kde se provádí napojení na signalizační systém. Koncová čepice se vyrábí ze síťovaného polyolefinu. Na vnitřní straně čepice je naneseno tepelně odolné lepidlo. Při montáži se po nahřátí propan-butanovým plamenem větší část koncové čepice smrští na plášti a na menší trubce. Při smršťování se roztaví lepidlo a vznikne těsný spoj.


Stěnový kroužek - používá se na utěsnění prostupů předizolovaných trubek zděnými stěnami. Stěnový kroužek se nasune na trubku a ta se protáhne otvorem ve stěně. Otvor ve stěně se potom dozdí.


Dilatační polštář - slouží k zachycování dilatací potrubního systému v zemi. Dilatační polštář se musí použít všude, kde dochází k radiálnímu nebo axiálnímu posuvu potrubních elementů, to znamená u ohybů a odboček.
Dodává se v deskách o rozměrech 1x2 metry s tloušťkou 40 mm. Desky jsou drážkované, což umožňuje snadné natvarování polštáře kolem plášťové trubky. Polštáře se vyrábějí ze zesítěného polyetylenu s uzavřenými buňkami, neabsorbují tedy vodu ani částice zeminy a mají vysokou životnost. Tepelná vodivost materiálu dilatačního polštáře je cca 0,036 W/mK.


Držák vodiče - používá se při spojování signalizačních vodičů tak, aby vodiče při vypěňování zůstaly v optimální vzdálenosti od médionosné trubky.


Spojovací dutinka - slouží k propojení signalizačních vodičů.