Předizolované PEX trubky

 

načítá se...Pružný systém PEX firmy LOGSTOR nabízí nesčetné možnosti využití. Tento systém je využitelný jak v oblasti tepelných sítí pro přípojky a rozvodná zařízení, tak pro vedení teplé a studené vody.

 

Fyzikální vlastnosti PEXu umožňují zanedbat tepelnou roztažnost.Velká pružnost, nízká hmotnost a značná délka trubek zrychlují a zlevňují montážní práce.

 

Široký sortiment trubek a spojovacích dílů je zárukou úspěšného řešení všech typů projektů.PEX trubka - teplonosná trubka se vyrábí ze síťovaného polyetylenu (PEX) podle normy DIN 16892/16893 a je opatřena organickou zábranou proti průniku kyslíku (EVAL). Plášťová trubka se vyrábí z polyetylenu (PEL). Prostor mezi teplonosnou a plášťovou trubkou je bezespárově vyplněn polopružným polyuretanem (PUR) s vynikajícími izolačními vlastnostmi. načítá se...

 

Trubky lze dodávat ve svitcích o délce 10 až 100 metrů, nebo jako 12-ti metrové tyče, podle průměru trubek. Průměr svitku je bez ohledu na průměr trubky max. 2,3 m.

Hmotu PEX je nutno chránit před denním světlem, a proto se veškeré trubky dodávají s koncovými kryty.Aby se předešlo erozi ve spojkách, nesmí trvalá rychlost proudění v trubkách přesáhnout 2 m/s.

PEX trubky lze používat pro teploty do 95° C. Při této teplotě jsou trubky o průměru 22-28 mm funkční do tlaku 10 barů. Trubky o průměru 32 mm a větší jsou však použitelné do tlaku max. 6 barů.